×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

پیشرفت­های اخیر در توسعه توالی­های RNA سبب بهبود چشمگیری در شناسایی و توالی­یابی RNAهای مختلف به منظور کاربرد در ایمنی مواد غذایی، آب و محیط زیست، همچنین در تشخیص­های بالینی شده است. در یک پژوهش بین­المللی که توسط محققان سه کشور امریکا، هلند و ترکیه انجام شد، نشان داده شد با طراحی و ساخت پروب […]

پیشرفت­های اخیر در توسعه توالی­های RNA سبب بهبود چشمگیری در شناسایی و توالی­یابی RNAهای مختلف به منظور کاربرد در ایمنی مواد غذایی، آب و محیط زیست، همچنین در تشخیص­های بالینی شده است.

در یک پژوهش بین­المللی که توسط محققان سه کشور امریکا، هلند و ترکیه انجام شد، نشان داده شد با طراحی و ساخت پروب DNA، می­توان اطلاعات بیولوژیکی مورد نیاز را از اولیگونوکلئوتیدهای کوتاه RNA استخراج نمود. این ارزیابی بسیار حساس و اختصاصی بوده و می­تواند هدف خود را از بین سایر اهداف شناسایی کند. همچنین نشان داده شد انتقال بار بین هیبرید RNA:DNA به پلی­مورفیسم حتی یک تک نوکلئوتید نیز حساس است لذا با موفقیت در تمییز دادن سروتایپ­های مختلف ای­کلای آزموده شد. همچنین با ترکیب روش نوری، هدایتی و محاسباتی وجود موتاسیون در ساختار کنفورماسیونی مولکول هدف مشخص شد. محققان این پژوهش که مقاله آن اخیرا به شناسه (10.1038/s41565-018-0285-x) در مجله Nature Nanotechnology به چاپ رسیده است، معتقدند با توسعه این روش می­توان به حسگر­های الکتریکی به منظور تشخیص دقیق دست یافت.

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد