صفحه نخست اعضای رسمی اعضای حقوقی همایش ها عضویت ثبت نام تماس با ما   http://isnm.ir/templates/nw-nano/english.png
 
     

پیوندها

Nanomedicine Research Journal

معرفی کتاب

 NMNS 2017

ماسک تنفسی

ISNN

دعوت به همکاری

کتابخانه مجازی انجمن

ISNM

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

محققان در تلاشند تا به کمک فناوری نانو و درمان فوق‌هدفمند (More targeted treatments) بر مقاومت دارویی باکتری‌ها غلبه کنند. در این روش پپتیدهای ضد باکتری درون نانوذرات سلیکون بارگیری می‌شوند و برای رسیدن به ریه در مدل موشی هدفمند می‌شوند. این دارو سبب کاهش چشمگیر باکتری‌های سودوموناس اروژینوزا (aeruginosa Pseudomonas) (عامل بیماری پنومونی) می‌گردد.

این مدل در حقیقت الگو گرفته شده از داروهای هدفمند ضد سرطان است. با اینحال این روش می‌تواند برای هدف‏گیری سایر عفونت‌های باکتریایی مقاوم به درمان نظیر سل نیز اجرا شود. شباهت‌های بسیاری میان چالش‌های دارورسانی در تمام موارد فوق وجود دارد. در حقیقت در تمام آنها، تلاش برای استفاده هدفمند و انتخابی از عامل کشنده‌ای است که اثرات جانبی بالقوه دارد.

مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها به خصوص در مورد باکتری‌های گرم منفی به سرعت در حال گسترش است. باکتری‌های گرم منفی دو دیواره سلولی دارند که نفوذ دارو به آنها را مشکل می‌سازد. محققان MIT و سایر انستیتوها در تلاشند تا به کمک فناوری نانو و توسعه درمان فوق‌هدفمند بر این مقاومت غلبه کنند.

اخیرا استفاده از پپتیدهایی که ذاتا خاصیت آنتی‌باکتری دارند مورد توجه محققان گردیده است. این پپتیدها با تخریب غشا و یا پروتیین‌های پردازنده در سلول هدف، موجب مرگ باکتری می‌شوند. در سال‌های اخیر سعی گردیده تا امکان رساندن این پپتیدها به کمک نانوذرات بررسی شود و حتی از یک پپتید دیگر هم که قابلیت عبور از دیواره سلولی را دارد نیز به طور همزمان استفاده شود. بارگیری پپتیدها درون نانوذرات سلیکون سبب کاهش اثرات جانبی می‌گردد. سیلیکون از رهایش زودهنگام و آسیب به سلول‌های غیر هدف جلوگیری می‌کند.

نتایج این پژوهش به تازگی به شناسه DOI: 10.1002/adma.201701527 در مجله Advanced Materials به چاپ رسیده است.

 

تهیه و تنظیم خبر:

محمود اوصانلو (دانشجوی دکتری نانوفناوری پزشکی، علوم پزشکی تهران)

 

لینک خبر: https://phys.org/news/2017-07-antibiotic-nanoparticles-drug-resistant-bacteria.html

اجرای مراسم آتش بازی

اجرای مراسم نورافشانی

محمد رزم

اجرای مراسم آتش بازی

لوازم آتش بازی

اجاره دستگاه کاغذ پاش

اجرای مراسم آتش بازی نورافشانی

فروش لوازم آتش بازی

اجرای برنامه آتش بازی

فروش آتش بازی