صفحه نخست اعضای رسمی اعضای حقوقی همایش ها عضویت ثبت نام تماس با ما   http://isnm.ir/templates/nw-nano/english.png
 
     

پیوندها

Nanomedicine Research Journal

معرفی کتاب

 NMNS 2017

ماسک تنفسی

ISNN

دعوت به همکاری

کتابخانه مجازی انجمن

ISNM

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تیم تحقیقاتی Mayo Clinic به تازگی موفق به توسعه نانوذراتی شدند که این قابلیت را دارند که با چروک کردن تومورهای سرطان پستان به درمان و همچنین پیشگیری از بازگشت آن کمک نمایند. نتایج این تحقیق به شماره 10.1038/nnano.2017.69 در مجله Nature Nanotechnology به چاپ رسیده است. در این مطالعه موش‌هایی که نانوذرات را از طریق تزریق دریافت کردند، باعث کاهش سایز در تومور حدود 70 تا 80% شد. تومورهای درمان شده بدین روش، حتی با مواجهه مجدد با سلول‌های سرطانی نسبت به بازگشت مجدد تومور بسیار مقاوم‌تر بودند.

 

آماده سازی نانوذرات چروک کننده (shrinking) تومور برای پیشگیری، مبارزه و یا عدم بازگشت سرطان

تیم تحقیقاتی Mayo Clinic به تازگی موفق به توسعه نانوذراتی شدند که این قابلیت را دارند که با چروک کردن تومورهای سرطان پستان به درمان و همچنین پیشگیری از بازگشت آن کمک نمایند. نتایج این تحقیق به شماره 10.1038/nnano.2017.69 در مجله Nature Nanotechnology به چاپ رسیده است. در این مطالعه موش‌هایی که نانوذرات را از طریق تزریق دریافت کردند، که این تزریق کاهش 70 تا 80 درصدی سایز در تومور را نشان داد. تومورهای درمان شده بدین روش، حتی با مواجهه مجدد با سلول‌های سرطانی نسبت به بازگشت مجدد تومور بسیار مقاوم‌تر بودند.

بر خلاف روش رایج ایمونوتراپی سرطان که فقط بخشی از سیستم ایمنی را مورد هدف قرار می‌دهد، در این سیستم طراحی شده، نانوذرات به طور فعال تمام سیستم ایمنی را تحریک می‌کنند تا سلول‌های سرطانی را از بین ببرند. همچنین بدن را به یاد نگه داشتن سرطان ترغیب می‌نماید تا بدین ترتیب احتمال بازگشت آن کاهش یابد. این نانوذرات می‌توانند انواع مختلفی از سلول‌های سرطانی و سایر بیماری‌های انسانی از قبیل عصبی-عروقی و بیماری‌های تخریب عصبی را شناسایی کنند.

نانوذرات کلوییدی طلا به عنوان هسته اولیه هستند. این نانوذرات با آنتی‌بادی‌های تارگت کننده گیرنده‌های HER2 و همچنین مولکول‌هایی که قابلیت تحریک هر دو نوع سیستم ایمنی بدن را دارند، پوشانده می‌شود. نانوذرات با شناسایی گیرنده‌های HER2 به درون تومور فرو می‌روند و به سلول‌های ایمنی کمک می‌کنند تا سلول‌های سرطانی را شناسایی و به آنها حمله نمایند.

تهیه و تنظیم خبر:

محمود اوصانلو

 دانشجوی دکتری نانوفناوری پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران

منبع خبر: https://www.sciencedaily.com/releases/2017/05/170501131753.htm

 

اجرای مراسم آتش بازی

اجرای مراسم نورافشانی

محمد رزم

اجرای مراسم آتش بازی

لوازم آتش بازی

اجاره دستگاه کاغذ پاش

اجرای مراسم آتش بازی نورافشانی

فروش لوازم آتش بازی

اجرای برنامه آتش بازی

فروش آتش بازی