صفحه نخست اعضای رسمی اعضای حقوقی همایش ها عضویت ثبت نام تماس با ما   http://isnm.ir/templates/nw-nano/english.png
 
     

پیوندها

Nanomedicine Research Journal

معرفی کتاب

 NMNS 2017

ماسک تنفسی

ISNN

دعوت به همکاری

کتابخانه مجازی انجمن

ISNM

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اولین نانوفرمولاسیون گیاهی به عنوان یک لاروکش سبز به شماره ۹۱۵۴۷ در مرکز مالکیتهای معنوی به ثبت رسید. این دستاورد بخشی از پایان‌نامه دکترای تخصصی (Ph.D) آقای محمود اوصانلو (دانشجوی نانوفناوری پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران) است. این پایان‌نامه به راهنمایی جناب آقایان دکتر امیر امانی (مدیر گروه نانوفناوری پزشکی) و دکتر محمد مهدی صداقت (مدیر گروه حشره شناسی پزشکی) و مشاورت جناب آقای دکتر حسن سرشتی (مدیر گروه شیمی تجزیه، دانشگاه تهران) در حال اجرا است.

بیماری مالاریا یکی از بیماری‌های عفونی منتقله توسط پشه‌ها است که از دیرباز جان بسیاری از مردم را گرفته است. بر طبق آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت، در سال 2015 بیش از پانصد هزار نفر در اثر مالاریا جان خود را از دست دادند. اگرچه در دهه‌های اخیر با استفاده از حشره‌کشها طولانی اثر و لاروکش‌های صنعتی شیوع آن کمتر شده است ولی مشکلات جدیدی همچون بروز مقاومت در جمعیت‌های مختلف حشرات و آلودگیهای زیست محیطی رخ نموده است. در سال‌های اخیر تلاش بسیاری برای یافتن جایگزین‌های گیاهی مناسب در اقصی نقاط جهان صورت گرفته است. در این راستا خاصیت لاروکشی اسانس‌های‌ گیاهی بیشماری به اثبات رسیده است ولی بزرگترین مشکل اسانس‌ها، فراریت آنها است.

 

 

در این پژوهش با کپسوله نمودن اسانس ترخون درون نانوذرات کیتوزان، سیستم آهسته رهشی ایجاد گردید. بدین واسطه هم فراریت اسانس کنترل گردید و هم برای اولین مرتبه در جهان، خاصیت لاروکشی یک اسانس تا 10 روز دوام یافت. از مزایای این فرمولاسیون می‌توان به روش سریع آماده سازی فرمولاسیون، اثر طولانی مدت و نیز ساخته شدن از مواد طبیعی اشاره نمود. در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، به شرط فراهم شدن ملزومات تولید انبوه، می‌توان این فرمولاسیون را به عنوان یک محصول دانش بنیان به عنوان جایگزین لاروکش‌های صنعتی معرفی نمود.

 

 

اجرای مراسم آتش بازی

اجرای مراسم نورافشانی

محمد رزم

اجرای مراسم آتش بازی

لوازم آتش بازی

اجاره دستگاه کاغذ پاش

اجرای مراسم آتش بازی نورافشانی

فروش لوازم آتش بازی

اجرای برنامه آتش بازی

فروش آتش بازی