صفحه نخست اعضای رسمی اعضای حقوقی همایش ها عضویت ثبت نام تماس با ما   http://isnm.ir/templates/nw-nano/english.png
 
     

پیوندها

Nanomedicine Research Journal

معرفی کتاب

 NMNS 2017

ماسک تنفسی

ISNN

دعوت به همکاری

کتابخانه مجازی انجمن

ISNM

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تا به امروز درمان قطعی برای (Osteoarthrits) یا به عبارت معروف آرتروز یافت نشده است و تنها تلاش می‌گردد تا نشانه ها کنترل گردد، حتی وقتی استروییدها به محل ضایعه تزریق گردند، دارو تنها به مدت چند ساعت در محل باقی می‌ماند و سریعا پاک می‌شود. مشخص گردیده نانوذرات مدت زمان بیشتری در محل باقی می‌مانند و از تحلیل بیشتر غضروف جلوگیری می‌کنند.

 

تزریق نانوذرات برای درمان آرتروز؟؟!!!

معمولا بیماران دارای آرتروز دارای یک سابقه آسیب اولیه ناشی از تصادف یا سایر تروماها به خصوص در زانو هستند، بدن در پاسخ به این آسیب در آن ناحیه ملتهب می‌گردد و این التهابات به مرور سبب تحلیل غضروف و بروز بیماری آرتروز می‌گردد. بیماران برای کنترل درد از داروهایی مانند استامینوفن و ایبوبروفن استفاده می‌کنند، تزریق استرویید به محل ضایعه نیز سبب تخفیف درد می‌گردد ولی اثر کوتاه مدتی دارد.

 محققان دانشگاه واشنگتون برای کنترل التهاب، بلافاصله پس از بروز آسیب نانوذرات را به محل تزریق نمودند، این نانوذرات بر خلاف استروییدها تا هفته‌ها به غضروف متصل باقی می‌مانند. نانوذرات به کار رفته در این مطالعه دهها مرتبه از گلبول‌های قرمز خون کوچکترند و بدین سبب نفوذ عمیق آنها به بافت تسهیل می‌گردد. این ذرات حامل یک پروتیین طبیعی به نام ملیتین (melittin) است که سبب تسهیل اتصال آن به small interfering RNA (siRNA) می‌شود. ملیتین با رساندن siRNA به محل آسیب، سبب تداخل آن با سلولهای التهابی شده و آنها را کنترل می‌نماید. با کنترل التهاب، تحلیل غضروف کاهش یافته و سبب پیشگیری از آرتروز می‌شود. اینکه آیا این استراتژی پس از بروز آسیب و ایجاد آرتروز هم کارایی دارد یا خیر، هنوز دقیقا مشخص نیست و نیاز به مطالعات تکمیلی دارد.

 

 

تهیه و تنظیم خبر:

محمود اوصانلو (دانشجوی دکتری نانوفناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران)

منبع خبر:

http://phys.org/news/2016-09-nanoparticle-future-osteoarthritis-treatment.html

 

 

اجرای مراسم آتش بازی

اجرای مراسم نورافشانی

محمد رزم

اجرای مراسم آتش بازی

لوازم آتش بازی

اجاره دستگاه کاغذ پاش

اجرای مراسم آتش بازی نورافشانی

فروش لوازم آتش بازی

اجرای برنامه آتش بازی

فروش آتش بازی