×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

تحقیقات پیرامون درمان سرطان سالهاست که مورد توجه محققان در سرتاسر دنیا قرار دارد. علیرغم پیشرفت­های چشمگیر در ابرازهای جراحی دقیق، مسئله بازگشت مجدد سرطان پس از جراحی همچنان یکی از چالش­های مهم است. در ادامه خلاصه یکی از گزارشاتی که اخیرا به این موضوع پرداخته است، آورده شده است. در این پژوهش سعی شد […]

تحقیقات پیرامون درمان سرطان سالهاست که مورد توجه محققان در سرتاسر دنیا قرار دارد. علیرغم پیشرفت­های چشمگیر در ابرازهای جراحی دقیق، مسئله بازگشت مجدد سرطان پس از جراحی همچنان یکی از چالش­های مهم است. در ادامه خلاصه یکی از گزارشاتی که اخیرا به این موضوع پرداخته است، آورده شده است.

در این پژوهش سعی شد تا با توسعه یک ژل تحریک کننده سیستم ایمنی، از بازگشت مجدد سرطان جراحی شده جلوگیری کنند. به طور خلاصه، ابتدا نانوذرات کربنات کلسیم با آنتی بادی anti-CD47 بارگیری می­شوند. سپس نانوذرات درون یک بستر ژلی از جنس فیبرین درون پانسمان جراحی کپسوله می­شوند. رهایش آنتی­بادی anti-CD47 سبب بلوکه شدن سیگنال­های “don’t eat me” تولید شده پروتئین ترشحی سلول­های سرطانی (CD47) می­شود. در نتیجه این فرایند میزان فاگوسیتوز سلول­های سرطانی توسط ماکروفاژها افزایش میابد. همچنین ماکروفاژها با تحریک سلول­های T سبب بروز پاسخ ایمنی شده که نهایتا منجر به کنترل رشد سلول­های سرطانی می­شود.

لازم به ذکر است که این مقاله به شناسه 10.1038/s41565-018-0319-4 و در مجله Nature nanotechnology به چاپ رسیده است.

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد