×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

آنالیز میکرو miRNA) RNA) وزیکول‌های خارج سلولی موجود در ادرار روش بسیار ساده و غیرتهاجمی جهت تشخیص بیماری‌های مرتبط به miRNA در مراحل اولیه است. محدودیت اساسی این روش جمع‌آوری غلظت‌های مورد نیاز از وزیکول‌های موجود در ادرار است. در این تحقیق که به همت پژوهشگران دانشگاه نگویا در ژاپن انجام شد، برای رفع این […]

آنالیز میکرو miRNA) RNA) وزیکول‌های خارج سلولی موجود در ادرار روش بسیار ساده و غیرتهاجمی جهت تشخیص بیماری‌های مرتبط به miRNA در مراحل اولیه است. محدودیت اساسی این روش جمع‌آوری غلظت‌های مورد نیاز از وزیکول‌های موجود در ادرار است.

در این تحقیق که به همت پژوهشگران دانشگاه نگویا در ژاپن انجام شد، برای رفع این مشکل از نانوسیم‌های متصل شده به بستر میکروفلوییدی استفاده شد. این ابزار وزیکول‌ها را با کارایی بالا جمع‌آوری می‌کند و به صورت درجا (in situ) miRNA های مختلف (حدود 1000 نوع) با توالی‌های متفاوت موجود در آنها را استخراج می‌کند. کارایی این روش نسبت به روش متداول یعنی استفاده از اولتراسانتریفیوژ به طور معناداری افزایش داشت.

پایداری مکانیکی اتصال نانوسیم‌ها به بستر در حین عبور بافر و جمع‌آوری الکترواستاتیک وزیکول‌ها بر روی نانوسیم‌ها دو فاکتور مهم در کارایی این روش هستند. به کمک روش معرفی شده، نه فقط miRNA هایی که بیومارکر سرطان‌های دستگاه ادراری نظیر پروستات و مثانه هستند قابل شناسایی هستند بلکه بیومارکرهای سرطان‌های سایر نقاط بدن نظیر ریه، پانکراس و کبد قابل تشخیص هستند.

نتایج این تحقیق (DOI: 10.1126/sciadv.1701133) گام بزرگی است برای تحقق آرزوی تشخیص زودهنگام سرطان‌ها به کمک چکاپ رایج پزشکی ادرار.

دسته بندی: آخرین اخبار, گالری تصاویر, گالری فیلم برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد