×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

تلاش برای بهبود خاصیت انتخابی جهت اثر گذاری بهتر و کاهش عوارض جانبی داروهای ضد سرطان یکی از فیلدهای مورد علاقه محققان است. در ادامهT خلاصه یکی از مقالاتی که اخیرا به شناسه 10.1002/anie.201813149 در مجله Angewandte Chemie International Edition با ضریب تاثیر 12.10 آورده شده است. در این پژوهش از نانوذرات پلاتین به عنوان […]

تلاش برای بهبود خاصیت انتخابی جهت اثر گذاری بهتر و کاهش عوارض جانبی داروهای ضد سرطان یکی از فیلدهای مورد علاقه محققان است. در ادامهT خلاصه یکی از مقالاتی که اخیرا به شناسه 10.1002/anie.201813149 در مجله Angewandte Chemie International Edition با ضریب تاثیر 12.10 آورده شده است.

در این پژوهش از نانوذرات پلاتین به عنوان ماده ضدسرطان استفاده شد. مشخص شد که نانوذرات پایدار شده به کمک توالی پپتیدی سمیت بسیار بیشتری بر روی رده سلولی سرطان کبد (Hep G2) نسبت به سایر سلول­های مورد مطالعه و نیز سلول­های نرمال کبدی دارند. این توالی پپتیدی (H-Lys-Pro-Gly-DLys-NH2) حاصل بهینه­سازی چند فاکتوری است که سبب بروز همزمان خاصیت آبدوستی، تک­دستی نانوذرات (با میانگن قطر 2.5 نانومتر) و پایداری طولانی مدت در محیط برون­تن گردید. این نانوفرمولاسیون نه تنها سمیت بالاتری در مقایسه با داروی سیس­پلاتین نسبت به سلول­های سرطان کبد دارد بلکه خاصیت انتخابی بالاتری نیز نسبت به آن دارد.

تهیه و تنظیم خبر

محمود اوصانلو

استادیار نانوفناوری پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی فسا

دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد