×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

به گزارش روابط عمومی دانشکده فناوری های نوین پزشکی،  در این مراسم که روز چهارشنبه 16 اسفند 96 در تالار ابن سینا در دانشکده پزشکی برگزار شد، ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عیسی‌زاده، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به سخنرانی پرداخت. […]

به گزارش روابط عمومی دانشکده فناوری های نوین پزشکی،  در این مراسم که روز چهارشنبه 16 اسفند 96 در تالار ابن سینا در دانشکده پزشکی برگزار شد، ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عیسی‌زاده، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

وی پس از تفسیر بخشی از آیات کلام ا… مجید به رواج شاگردپروری اشاره کرد و از خدمات ماندگار دکتر رضایت تشکر و قدردانی کرد. سپس دکتر احمدیان، رئیس دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، در تائید سخنان دکتر عیسی‌زاده، رواج شاگردپروری را موضوع بسیار مهمی دانست و به ابعاد شخصیتی دکتر رضایت، نظیر تلاش و پشتکار و قدرت تعامل و ارتباط با افراد با سلیقه های مختلف اشاره و از خدمات شایسته دکتر رضایت تقدیر و تشکر  کرد .در ادامه سخنان دکتر سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو پخش شد.
وی گفت: نوع تفکّر، نگرش و بینش مشترکی بین او و دکتر رضایت وجود دارد. دکتر رضایت متولی فرزندان شاهد و ایثارگر دانشگاه بود و فرد شاخص در زمینه همکاری های مختلف است. همچنین همکار مرکز فناوری ریاست جمهوری در حوزه علوم زیستی و پروژه‌هایی در رابطه با انتقال فناوری در حوزه بیوتکنولوژی و داروها، و مدیرکارگروه توسعه منابع انسانی ستاد فناوری نانو است.
سپس دکتر اربابی، دبیر کمیته فناوری نانو، سازمان غذا و دارو گفت: دکتر رضایت در واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی خدمات ویژه‌ای ارایه کرده است که ازجمله آنها می‌توان به راه‌اندازی رشته سم‌شناسی، نانوتکنولوژی پزشکی و…اشاره داشت.
در ادامه بخشی از سخنرانی ضبط شده دکتر خسروانی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده فناوری های نوین پزشکی پخش شد. وی نقش دکتر رضایت را در تاسیس دانشکده فناوری های نوین بسیار اساسی و بنیادین دانست و افزود: انسان‌های بزرگ در هر مجموعه ای که باشند باعث وحدت و یکپارچگی در آن مجموعه می شوند و ما به الگوسازی چنین افرادی نیاز داریم.
سپس دکتر بهادری، رئیس گروه علوم پایه فرهنگستان علوم پزشکی به سخنرانی پرداخت و گفت: در فرهنگستان علوم پزشکی با دکتر رضایت آشنا شده و از زحمات دکتر زرین دست و دکتر رضایت تشکر کرد.
وی گفت: در گروه علوم پایه فرهنگستان علوم، مسئولیت شاخه ی نانو فناوری از زیر شاخه های نانومدیسین بر عهده دکتر رضایت است و اخیراً برنامه مهمی با حضور ایشان در حال انجام است که موجب هم افزایی  علوم پایه با آموزش پزشکی و خدمت در پزشکی خواهد شد.
وی افزود: دکتر رضایت به رشته و علم پزشکی علاقه‌مند است و به کشورش هم علاقه زیادی دارد. همه‌ی اقدامات او در جهت اعتلای کشور است و ایشان در همه جا میتواند موثر باشد و به همت استاد دکتر رضایت ایران در زمره ی کشور های مهم جهان در حوزه ی نانو فناوری قرار دارد.
همچنین دکتر جبرعیل نسل سراج به سخنرانی پرداخت و گفت: دکتر رضایت، عضو شورای آموزشی دانشگاه و دبیر ستاد ایثارگری دانشگاه بوده و تکمیل رشته‌ها در مقاطع بالا، دایر کردن رشته های مختلف در حوزه ی نانو نقش مهمی داشت. ایشان برای دکتر رضایت آرزوی موفقیت کرد.
دکتر مجلس آرا گفت: دکتر رضایت برای نسل جوان الگوی خوبی است و در حوزه فیزیک، نانو و…. خدمات ارزنده ای داشته و از پشتیبانان حوزه نانو بوده است.
دکتر شریف اعلم به تاثیرگذاری دکتر رضایت در پیشرفت صنعت داروسازی کشور اشاره و از خدمات دکتر رضایت تشکر کرد.
سپس هدایای ویژه و لوح تقدیرهایی از طرف دوستان دکتر رضایت به وی تقدیم شد و دکتر رضایت برای حاضرین سخنرانی کرد.
دکتر رضایت ضمن تقدیر و تشکر از همه به دو نکته اشاره کرد اینکه برای وی اثبات شده است که جایگاه و موطن اصلی او   باوجود اینکه در ستاد فناوری نانو، دفتر همکاری های فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد و غیره نیز همواره حضور فعالی داشته، دانشگاه علوم پزشکی تهران است.
وی خود را فدایی نظام معرفی کرد و پشتیبانی همسرخود را در این راه بسیار مهم و موثر دانست و  به جوانان توصیه کرد که قدر سرمایه‌های خود و قدر بزرگان را را بیشتر بدانند و علاوه بر حوزه فعالیتی خود در سایر حوزه ها نیز مطالعاتی داشته باشند.
سپس کتاب دیوان حافظ را که در کودکی آن را گم کرده بود از طرف برادر دکتر رضایت به ایشان تقدیم شد و در پایان حاضرین با ایشان عکس یادگاری گرفتند و مراسم  با صلوات و تشویق حاضرین پایان یافت.

منبع خبر: سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران

دسته بندی: آخرین اخبار, گالری تصاویر, گالری فیلم برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد